Kulisy eksperymentu: Olimpia Gold Grudziądz – bogacz w I lidze!

Z zazdrością patrzymy na bogate kluby z zagranicy. W naszym kraju transfer za milion euro jest ogromym wydarzeniem, podczas gdy w Anglii, Francji, Hiszpanii czy Niemczech kilka razy więcej potrafi zarobić sam agent na prowizjach. Prawdopodobnie nigdy nie doczekamy się multimiliardera przejmującego polski klub…ale od czego jest FM?

W edytorze znacząco powiększyłem budżet Olimpii, dodałem jej także nowego prezesa, pana Mikey’a Golda (którego nazwisko znajduje się w nazwie klubu). Nie zmieniałem natomiast reputacji czy profilu kibiców. Chciałem sprawdzić jak zachowałby się (przyszły) ekstraklasowy klub z ogromnym zastrzykiem pieniędzy – czy w krótkim czasie zdominowałby Europę?


 

Zapis oraz plik z edytora – wszystko tutaj.


 Spoiler!

Wyniki mnie bardzo zdziwiły. Dopiero po trzech sezonach udało się Olimpii awansować do Ekstraklasy, co przy takim budżecie jest powodem do wstydu. Po wielu latach dofinansowania Olimpia nie była w stanie wygrać Ligi Europejskiej czy Ligi Mistrzów. Może powodem był zbyt słaby trener? A ogromna cierpliwość pana Mike’a sprawiła, że Paluszewicz został na swoim stanowisku przez ponad 20 lat, blokując miejsce lepszym. Może powtórzę doświadczenie, z mniej cierpliwym prezesem, który będzie chciał szybciej święcić sukcesy? Chyba tak zrobię. W przyszłości, oby nie dalekiej.


Reklamy

Jedna myśl w temacie “Kulisy eksperymentu: Olimpia Gold Grudziądz – bogacz w I lidze!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s