Trzy najlepsze drużyny w Polsce i magiczne 25 sekund.

Mocnym akcentem rozpoczęła się 33 kolejka Ekstraklasy. Zagłębie Lubin zafundowało swoim kibicom prawdziwy rollercaster. A konkretnie bramkarz Miedziowych, Martin Polacek, który poprzez nieudany drybling, wpierw stracił piłkę na rzecz Mariusza Stępinskiego, a następnie – sfaulował go, prezentując nie tylko rzut karny swoim rywalom, ale także dając Ruchowi nadzieje na uzyskanie korzystnego rezultatu. Do piłki podchodzi sam poszkodowany, co jest wbrew piłkarskim przesądom. Jest 70 minuta, a na tablicy widnieje wynik 3:1. Gol chorzowian, spowoduje że ostatnie 20 minut będzie naprawdę emocjonujące. Na jedenastym metrze piłkę ustawia napastnik Niebieskich. I… kandydat do gry na Euro we Francji, marnuje swoją okazję, a tym samym swój błąd naprawia bramkarz Zagłębia.

635859753456936907
źródło: przegladsportowy.pl

Na tym historia tego meczu się nie kończy, bo pierwsza akcja gospodarzy po rzucie karnym daje im czwartego gola w meczu. 25 sekund od momentu w którym Ruch Chorzów był blisko gola kontaktowego, upłynęło do momentu w którym Piątek świętował swoje piękne trafienie.

Od razu na myśl przychodzi fenomenalna końcówka spotkania Watford – Leicester. Chodź tam w przypadku wykorzystania karnego, goście zremisowaliby a także była to ostatnia minuta meczu, w którym wynik decydował o awansie do play-offów.

Mecz LegiaCracovia tylko pokazał że goście z Krakowa nie są drużyną na europejskie puchary. Potwierdził to nawet Mateusz Cetnarski w pomeczowym wywiadzie. Również Lech prawdopodobnie nie będzie grać w Europie. O reprezentowanie naszego kraju walczyć powinny: Legia Warszawa, Piast Gliwice, Lechia Gdańsk. Obecnie trzy najlepsze drużyny w naszym kraju. Niestety, miano nawet najlepszej drużyny w Polsce, niewiele w świecie znaczy.
Arsenal definitywnie pożegnał się z walką o mistrzostwo Anglii, a więc o prym na Wyspach Brytyjskich rywalizować będzie Tottenham oraz Leicester. Ci drudzy zostaną sprawdzeni 1 maja przez Manchester United, a obecny wicelider podejmie dzisiaj West Brom, a następnie wystąpią w derbach Londynu, mierząc się z Chelsea.

Tweet tygodnia:
BoniekZibi
Sprytny ten @czesmich , nie kazał strzelać bramki na 2:0 , stratega😄😄, Lech nerwowy, wolny choć miał okazja na objęcie prowadzenia⚽️⚽️
23/04/16 22:28

2 myśli w temacie “Trzy najlepsze drużyny w Polsce i magiczne 25 sekund.