Koniec FM’a? Hakerzy ogłaszają taktykę idealną.

Ten dzień musiał kiedyś nadejść. Kilka godzin temu, studenci , ogłosili wynalezienie taktyki pozwalającej na wygrywanie prawie wszystkich meczy w jednym z najpopularniejszych symulatorów piłki nożnej. Do wyników pracy czwórki anglików, nie ustosunkował się wydawca gry – Sports Interactive. Ustawienie z 3 pomocników pozwala na wygrywanie 91%-93% meczów grając dowolną drużyną w grze, a przy wyborze klubu z światowej czołówki nawet do 96% zwycięstw w sezonie.

Dla wielu Football Manager to nieodłączna część życia. Piękne chwile, przeplatane goryczą porażek. Bolesne momenty, takie jak przegrane finały, zawsze wiązały się z retorycznymi pytaniami „Czy jest taktyka, pozwalająca na wygranie wszystkich meczy?”.

Do niedawna wydawało się, że system symulatora jest nieobliczalny, a moc obliczeniowa nie pozwala na wygrywanie meczy seriami. A już napewno nie można było liczyć na same wygrane mecze, obejmując stery beniaminka. Wszystko jednak zmienia wpis studenta informatyki, Dana Loxy’ego który za pomocą renomowanego forum Reddit , oznajmił światu, że podczas analizy plików Football Managera 2016, natrafił na błąd w języku oprogramowania, pozwalający mu na stworzenie taktyki, „która sama wygrywa mecze”.

Jakie ustawienie było kluczem do sukcesu? Jakie polecenia taktyczne były najlepsze?

Dan Loxy:

Wraz z chłopakami ( Dan pracował z 3 innymi studentami Oxfordu), potraktowaliśmy Football Managera jako problem badawczy, a nie jako grę. Uwielbiam tą serię, ale nigdy nie byłem w stanie pojąć czemu moi piłkarze nie są w stanie wygrać wszystkich meczy w sezonie. Dzięki mojej znajomości informatyki i spostrzegawczości, stworzyłem niezwyciężoną taktykę. Dla mnie futbol jest ciekawszy, kiedy to ja go kontroluję.

Nasz projekt sprawdzaliśmy w Barcelonie (97% zwycięstw w przeciągu 3 lat), w West-Hamie (94% zwycięstw w przeciągu 2 lat) i w francuskim drugoligowym Clermont (91% zwycięstw w przeciągu 5 lat).

Instructions.jpg
Polecenia do „najlepszej taktyki w historii”/ ustawienie – 4-3-4

Niedługo taktyka będzie testowana w innych klubach, przez graczy z całego świata, dzięki warsztatowi Steam. Udostępnione ustawienie z poleceniami, będzie dostępne w przeciągu kilku najbliższych godzin, po wprowadzeniu kilku niezbędnych poprawkach – twórcy mają zamiar skupić się jeszcze nad stałymi fragmentami gry, co może zwiększyć procent szans na korzystny rezultat.

FM’owa społeczność zadaje sobie pytanie: „jak?”. Niestety, wszystko co piękne, kiedyś przemija.

FM? Dla mnie to już przeszłość. Ta taktyka zniszczy tą grę. Z drugiej strony, to dobry czas na pożegnanie się z dzieciństwem. Kiedyś zniszczyłem swoją myszkę po przegranym meczu w końcówce – cieszę się, że oszczędzę zmartwień przyszłym pokoleniom – Dan Laxy

football-subreddit.png

Cały wpis na redditcie można znaleźć tutaj -> reddit.com/footballmanager16hack

Taktykę można pobrać tutaj – > http://store.steampowered.com/hacktaktic

Reklamy

4 myśli w temacie “Koniec FM’a? Hakerzy ogłaszają taktykę idealną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s